Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości ogłosiła nabór nr FELU.01.03-IP.01-002/24 w ramach Priorytetu I Badania naukowe i innowacje, Działania 1.3 Badania i innowacje w sektorze przedsiębiorstw (typ projektu 1), programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.
KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O DOFINANSOWANIE?
- mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (zgodnie z definicją zawartą w Załączniku I do Rozporządzenia 651/2014);
- duże przedsiębiorstwa;
- partnerstwa przedsiębiorstw;
- partnerstwa przedsiębiorstw z organizacjami badawczymi.
JAKIE PROJEKTY MOGĄ OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE?
Wsparcie otrzymają projekty B+R (obejmujące badania przemysłowe i/lub eksperymentalne prace rozwojowe) realizowane przez przedsiębiorstwa lub ich konsorcja (w tym w partnerstwie z organizacjami badawczymi), mające na celu opracowanie nowych produktów/usług, procesów lub też wprowadzenie znaczących ulepszeń do istniejących produktów/usług, procesów. Wsparcie ma na celu wzrost znaczenia badań i innowacji w strukturze społeczno-gospodarczej województwa lubelskiego oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologii, wpisujących się w zakres regionalnych inteligentnych specjalizacji (rezultatem prowadzonych prac B+R musi być produkt/usługa/technologia/proces wpisujący się w RIS). Projekty muszą dotyczyć innowacji produktowej i/lub procesowej, co najmniej w skali regionalnej. Realizacja projektu musi zakończyć się komercjalizacją wyników prac B+R.
Projekty muszą być realizowane na terenie województwa lubelskiego. Przez pojęcie lokalizacji projektu należy rozumieć miejsce lub miejsca na obszarze województwa lubelskiego, bezpośrednio związane z jego realizacją.
CO MOŻNA SFINANSOWAĆ W RAMACH PROJEKTU?
W ramach komponentu B+R:
- Personel projektu
- Usługi zewnętrzne
- Amortyzacja
- Dostawy
- Koszty pośrednie (ryczałt 7%)
Maksymalny poziom dofinansowania projektu:
Badania przemysłowe:
- Mikroprzedsiębiorstwa, małe przedsiębiorstwa 80%;
- Średnie przedsiębiorstwa 75%;
- Duże przedsiębiorstwa 65%.
Eksperymentalne prace rozwojowe:
- Mikroprzedsiębiorstwa, małe przedsiębiorstwa 60%;
- Średnie przedsiębiorstwa 50%;
- Duże przedsiębiorstwa 40%.
W ramach projektu można sfinansować również koszty prac przedwdrożeniowych. Prace przedwdrożeniowe oznaczają działania przygotowawcze do wdrożenia wyników badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych w działalności gospodarczej. Muszą być ściśle związane z realizowanymi pracami B+R oraz niezbędne do komercjalizacji. Łączna kwota kosztów prac przedwdrożeniowych, ujęta w kosztach kwalifikowalnych, nie może przekroczyć 10% łącznej wartości wydatków kwalifikowalnych w projekcie.
Kategorie kosztów w zakresie prac przedwdrożeniowych to: usługi zewnętrzne, podatki i opłaty.
Pula środków to ponad 25 mln zł! Nabór wniosków potrwa do 31.05.2024 r.
Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej!